YILDIZ TARIM VE SANAYİ MAKİNALARI İMALAT VE SATIŞI İNTERNET SİTESİNE HOŞGELDİNİZ...
Süt Sağım Makineleri
Merkezi Sistem Sağım Odaları
Keçi - Koyun Sağım Makineleri
Yem Kırma Makineleri
Yem Ezme Makineleri
Otomatik Hayvan Suluğu
Gübre Temizleme Sistemleri
Hayvan Yataklıkları
Hayvan Kilit Sistemleri
Otomatik Hayvan Kaşıma Fırçası
Vakum Pompaları
Diğer Ürünlerimiz

 

Deri üzerindeki dış parazitleri yok eder, kılcal damarlara masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırır. Tüm kir ve tozlardan cildi arındırdığı için, cildin teneffüs etmesini sağlar. Hayvanda psikolojik olarak rahatlığı sağlayarak süt verimini önemli ölçüde arttırır. Sığırların çok temiz bir görünüm, tozdan ve kirden arınmış parlak bir tüy yapısına kavuşmasını sağlar.
Hayvanın et ve süt verimini %10 arttırdığı kanıtlanmıştır. Montajı çok basit ve kolaydır. Elektrik tüketimi 0,25 Kw 1400 D/D monofaze
elektrikle çalışan bir makinedir. Hayvanın kan dolaşımını arttırır, hayvanın gelişimine çok büyük katkıda bulunur. Özellikle hayvanın kuyruğu sıkışması gibi durumlarda çalışan fırça anında ters dönebilme özelliğine sahiptir. Dolanmış olan kuyruğu tekrar açar.
Hayvana zarar vermez, temizlik ve sağlık verir. Makinemiz tam otomatik olup elektronik devre ile çalışır. Makinede yıkama sistemi mevcut
değildir ve ilave edilmesi de mümkün değildir. Makinenin donanımı buna müsait değildir ve böyle bir donanım ilave yapılması durumunda elektrik çarpma durumu ile karşı karşıya kalınır.
30-40 baş hayvan kullanıyor ise 2 yılda bir takım fırça değişmesi gerekir. Montaj ölçüsü fırçanın alt seviyesi ile zemin arası mesafe 85 cm.’nin altında olmaması gerekir. Üst bağlantı kolunun yerden yüksekliği 210 cm. olması gerekir. Kesinlikle makine elektrik tesisatının ehliyetli kişilerin yapması mecburdur. Topraklama yapılması, 4 Amper sigorta kullanılması gerekmektedir.